Copyright © 2020. Made with love by Polski Przekret team. All Rights Reserved.

PRAWDA CZY FAŁSZ?

Oumuamua to statek OBCYCH

Szef katedry astronomii na Harvardzie twierdzi, że Oumuamua to statek OBCYCH.

Odkrycie istnienia inteligentnego życia poza naszą planetą może być najbardziej transformującym wydarzeniem w historii ludzkości – ale co by było, gdyby naukowcy postanowili wspólnie zignorować dowody sugerujące, że to już się wydarzyło?

Takie jest założenie nowej książki autorstwa czołowego astronoma, który twierdzi, że najprostszym i najlepszym wyjaśnieniem bardzo niezwykłych cech obiektu międzygwiazdowego, który przemknął przez nasz Układ Słoneczny w 2017 roku, jest obca technologia.

Brzmi dziwnie? Avi Loeb twierdzi, że dowody wskazują inaczej i jest przekonany, że jego rówieśnicy ze społeczności naukowej są tak pochłonięci grupowym myśleniem, że nie chcą używać brzytwy Ockhama.

Ten niedatowany portret dzięki uprzejmości Lotema Loeba przedstawia jej ojca, profesora Abrahama Loeba z Uniwersytetu Harvarda w Lexington w stanie Massachusetts

Znakomite referencje Loeba – był najdłużej pracującym katedrą astronomii na Harvardzie, opublikował setki pionierskich artykułów i współpracował z takimi sławami jak nieżyjący już Stephen Hawking – sprawiają, że trudno go odrzucić.

„Myślenie, że jesteśmy wyjątkowi, wyjątkowi i uprzywilejowani, jest aroganckie” – powiedział AFP podczas rozmowy wideo.

„Właściwe podejście to być skromnym i powiedzieć: ‘Nie jesteśmy niczym wyjątkowym, istnieje wiele innych kultur i musimy je po prostu znaleźć.’”

Tajemniczy gość

58-letni Loeb w artykule „Pozaziemskie: pierwszy znak inteligentnego życia poza Ziemią” przedstawia obce pochodzenie obiektu o nazwie ‘Oumuamua – „zwiadowca” po hawajsku.

Fakty są następujące.

W październiku 2017 roku astronomowie zaobserwowali obiekt poruszający się tak szybko, że mógł pochodzić tylko z innej gwiazdy – pierwszego zarejestrowanego intruza międzygwiazdowego.

Nie wyglądał na zwykłą skałę, bo po przelocie dookoła Słońca przyspieszył i zboczył od spodziewanej trajektorii, napędzany przez tajemniczą siłę.

Można to łatwo wyjaśnić, gdyby była to kometa wyrzucająca gaz i szczątki – ale nie było żadnych widocznych dowodów na to „odgazowanie”.

Podróżnik również przewracał się w dziwny sposób – jak wywnioskowano po tym, jak jaśniej i ciemniej stawał się w teleskopach naukowców, i był niezwykle jasny, co prawdopodobnie sugerowało, że został wykonany z jasnego metalu.

Aby wyjaśnić, co się stało, astronomowie musieli wymyślić nowe teorie, na przykład, że został zbudowany z lodu wodorowego i dlatego nie miałby widocznych śladów lub że rozpadł się w chmurę pyłu.

„Pomysły, które pojawiły się, aby wyjaśnić określone właściwości ‘Oumuamua, zawsze zawierają coś, czego nigdy wcześniej nie widzieliśmy” – powiedział Loeb.

„Jeśli w tym kierunku podążamy, to dlaczego nie rozważać sztucznego pochodzenia?”

Żeglowanie na świetle

„Oumuamua nigdy nie był fotografowany z bliska podczas jego krótkiego pobytu – dowiedzieliśmy się o jego istnieniu dopiero, gdy był już w drodze z naszego Układu Słonecznego.

Istnieją dwa kształty, które pasują do obserwowanych osobliwości – długie i cienkie jak cygaro lub płaskie i okrągłe jak naleśnik, prawie cienkie jak brzytwa.

Loeb twierdzi, że symulacje sprzyjają temu drugiemu i uważa, że ​​obiekt został celowo wykonany jako lekki żagiel napędzany promieniowaniem gwiazdowym.

Kolejną osobliwością był sposób poruszania się obiektu – co potęgowało dziwność jego przejścia.

Przed spotkaniem ze Słońcem Oumuamua był „w spoczynku” w stosunku do pobliskich gwiazd – statystycznie bardzo rzadko. Zamiast myśleć o tym jak o statku pędzącym w przestrzeni, z perspektywy obiektu, nasz Układ Słoneczny uderzył w niego.

 

Zapisz Się

Skomentuj artykuł

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery − 3 =

Ciekawe

Johnson & Johnson

NAJNOWSZE

A czy oni słuchali?

UFO

2021 – 2030 Przyszłość

NAJNOWSZE

Prawda o szczepieniach.

PRZEKRĘT

Życie po COVID-19

NAJNOWSZE

Microsoft Windows w naszym ciele.

ŚLEDZTWA

Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość

NAJNOWSZE

Przepustka Wolności

NAJNOWSZE

R e k l a m a pCloud Premium
R e k l a m a
Zapisz Się