Copyright © 2020. Made with love by Polski Przekret team. All Rights Reserved.

NAJNOWSZE

Brednie minister sportu – Danuta Dmowska-Andrzejuk

W latach 1997–2001 uczyła się w XLV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Podjęła pracę w wojsku, w 2006 otrzymała etat w ówczesnym 3 Batalionie Zabezpieczenia Dowództwa Wojsk Lądowych, dołączając do Grupy Sportowej Warszawa. W tym samym roku ukończyła studia magisterskie z zakresu wychowania fizycznego na Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Została również absolwentką architektury wnętrz w Wyższej Szkole Ekologii i Zarządzania w Warszawie.

Morawiecki powołując swój gabinet, zdecydował, że na czas poszukiwań kandydata do przejęcia resortu sam obejmie nad nim nadzór. Po nieco ponad dwóch tygodniach prezes Rady Ministrów przedstawił jednak oficjalną kandydatkę, która w czwartek została powołana do kierowania ministerstwem.

Premier zdecydował się na współpracę z Dmowską-Andrzejczuk, która w przeszłości była znakomitą szpadzistką, mając na koncie tytuły mistrzyni Polski, Europy i świata. Medale zdobywała zarówno indywidualnie, jak i drużynowo, zostając jedną z najwybitniejszych zawodniczek w historii polskiej szermierki.

“Przedstawiam Państwu kandydatkę na urząd Ministra Sportu. Utytułowana szpadzistka, silna i zdecydowana kobieta sukcesu, błyskotliwa rozmówczyni. Można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że Danuta Dmowska-Andrzejuk jak mało kto ma złote ręce do sportu. I oby tak pozostało! Cieszę się, że będziemy mogli współpracować w ramach Rady Ministrów” – napisał na Twitterze Mateusz Morawiecki.

Poszukiwanie ministra sportu nie obyło się bez kłopotów. Wcześniej – choć nie zostało to oficjalnie potwierdzone – propozycje wejścia do rządu odrzuciły Monika Pyrek i Agnieszka Radwańska. Wiadomo za to, że kandydatką, która nie zdecydowała się na objęcie teki, była za to na pewno prezes Polskiego Związku Biathlonu Dagmara Gerasimuk.

W poprzednim gabinecie Morawieckiego od 2017 roku był Witold Bańka, który utrzymał stanowisko objęte dwa lata wcześniej w rządzie Beaty Szydło. Aktualnie Bańka sprawuje funkcję prezydenta Światowej Agencji Antydopingowej i nie zdecydował się na łączenie obu stanowisk.

Zapisz Się

Skomentuj artykuł

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

jeden × 4 =

Ciekawe

Przepustka Wolności

NAJNOWSZE

Polacy zmęczeni obostrzeniami?

NAJNOWSZE

Giertych – Kulisy zatrzymania i gruba afera w tle.

PRZEKRĘT

Nieuczciwi lokatorzy drwią z właścicieli

PRZEKRĘT

BNP PARIBAS KRADNIE PIENIĄDZE Z KONTA I ŁAMIE PRZEPISY.

BANK

R e k l a m a pCloud Premium
R e k l a m a
Zapisz Się