Copyright © 2020. Made with love by Polski Przekret team. All Rights Reserved.

ŚLEDZTWA

Macierewicz ciągle wybucha. I zapowiada „nowy raport” podkomisji smoleńskiej

Był materiał wybuchowy, była eksplozja w skrzydle, była eksplozja w centropłacie. Było zniszczenie samolotu na skutek wybuchu” – Antoni Macierewicz w dziesiątą rocznicę katastrofy smoleńskiej zapowiada nowy raport. Podobno jest już gotowy, ale publikacja będzie “troszeczkę później” – bo Wielkanoc i COVID-19

10 kwietnia 2020 roku minęło 10 lat od katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem, w której zginęło 96 osób, wszyscy pasażerowie i cała załoga, w tym ówczesnym prezydent Lech Kaczyński, politycy wszystkich opcji, kombatanci, duchowni oraz wyżsi dowódcy wojskowi.

Politycy PiS nie uznali wyników badania katastrofy przez Komisję Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego (szczegóły ustaleń Komisji niżej) i twierdzili, że był zamach, był trotyl, sztuczna mgła, był wybuch, dwa wybuchy, trzy wybuchy, była bomba termobaryczna – trudno wszystko wymienić. Oraz że prezydent Kaczyński poległ pod Smoleńskiem.

Głównym propagatorem spiskowych teorii stał się wiceprzewodniczący PiS Antoni Macierewicz i jego niewiarygodna podkomisja smoleńska. Minęło 10 lat a podkomisja w nowym kształcie, już pod skrzydłami MON i z potężnym budżetem ciągle bada. Kilka miesięcy temu Macierewicz zapowiadał ostateczny raport na 10 rocznicę. Ale los nie jest dla podkomisji łaskawy, tym razem Wielkanoc i koronawirus stanęły na przeszkodzie.

Macierewicz – wybuchy były

Antoni Macierewicz musiał więc wziąć na siebie trud wytłumaczenia ustaleń podkomisji. I zrobił to 10 kwietnia rano w Polskim Radiu 24. Niestety nic nowego.

„Nie było pancernej brzozy, nie było pijanego generała, nie było prezydenta, który wymuszał lądowanie. Nie było polskich niedouczonych, brawurowych, nieodpowiedzialnych pilotów. To wszystko nieprawda” – mówił były minister obrony narodowej, dziś poseł PiS i przewodniczący powołanej przez siebie podkomisji smoleńskiej.

„Był materiał wybuchowy, była eksplozja w skrzydle, była eksplozja w centropłacie. Było zniszczenie samolotu na skutek wybuchu” – dodał.

Macierewicz (po raz kolejny) zapowiadał publikację ostatecznego raportu podkomisji smoleńskiej. Dzień wcześniej (9 kwietnia) w TV „Trwam” u ojca Rydzyka zapewniał, że raport jest gotowy, ale zostanie opublikowany „troszeczkę później” – bo Wielkanoc i epidemia koronawirusa. Jednak jego wypowiedzi sugerują, że

z raportu nie dowiemy się wiele więcej ponad to, co już słyszeliśmy.

A te rewelacje nie interesują już chyba nawet samego Jarosława Kaczyńskiego, który przestał zapowiadać, że „zbliżamy się do prawdy”. Macierewicz ze swoją spiskową smoleńską narracją znalazł się na marginesie PiS.

W OKO.press poświęciliśmy rewelacjom Antoniego Macierewicza, opiniom na ten temat polityków PiS i Jarosława Kaczyńskiego, oraz 120 miesięcznicom smoleńskim blisko 100 tekstów.

Zapisz Się

Skomentuj artykuł

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − 11 =

Ciekawe

Oumuamua to statek OBCYCH

PRAWDA CZY FAŁSZ?

Życie po COVID-19

NAJNOWSZE

Microsoft Windows w naszym ciele.

ŚLEDZTWA

Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość

NAJNOWSZE

Przepustka Wolności

NAJNOWSZE

Polacy zmęczeni obostrzeniami?

NAJNOWSZE

Szczepionka oraz masowa depopulacja ludzkości.

NAJNOWSZE

Giertych – Kulisy zatrzymania i gruba afera w tle.

PRZEKRĘT

R e k l a m a pCloud Premium
R e k l a m a
Zapisz Się