Copyright © 2020. Made with love by Polski Przekret team. All Rights Reserved.

ŚLEDZTWA

Nano technologia – Szczepionka

Koncepcja nanotechnologii i technologii medycznej oraz medycyny nanotechnologicznej jako grupa mikroskopijnych nanobotów lub nanobotów zaprogramowanych do zabijania chorób ludzkich wyłaniających się z otwartej kapsułki pigułki jako futurystyczna ikona opieki zdrowotnej.

Nanoboty można uznać za maszynową wersję bakterii lub wirusa. Mogą być biologiczne lub syntetyczne, ale są przystosowane do wykonywania zaprogramowanych zadań na poziomie atomowym. Oczekuje się, że będą one miały autonomiczny charakter i będą zasilane przez małe ogniwo lub baterię, a nawet ogniwa słoneczne. Cała idea nanobotów polega na posiadaniu urządzenia, które może oddziaływać w skali nano i pomagać w zrozumieniu lub manipulowaniu strukturami na poziomie nanoskali. W rozwoju nanobotów ważną rolę odgrywają nanoskładanie i nanomanipulacja.

Biorąc pod uwagę ich potencjał, nanoboty znajdują swoje pierwsze i najważniejsze zastosowania w naukach medycznych. Aplikacje takie jak zamykanie otwartych ran, odbudowywanie pękniętych tętnic i żył oraz przemierzanie ciała w celu zdiagnozowania są ważnymi realizacjami. Oczekuje się, że pomogą one w badaniach związanych z rakiem, AIDS i innymi poważnymi chorobami, a także w badaniach mózgu, serca i cukrzycy. Inne zastosowania, w których nanoboty mogą być potencjalnie przydatne, to lotnictwo, bezpieczeństwo, obrona, elektronika i ochrona środowiska.

Nanobot wykonuje sztuczne zapłodnienie jaja

Wysiłki Uniwersytetu Michigan, mające na celu opracowanie nowych szczepionek opartych na nanoemulsji na różne choroby, posuną się o wiele szybciej dzięki dużej nagrody federalnej.

Narodowy Instytut Alergii i Chorób Zakaźnych udzielił U-M kontraktu na kwotę 9 340 522 USD w ciągu pięciu lat. Z tej sumy 5 224 548 USD sfinansuje badania w Michigan Nanotechnology Institute for Medicine and Biological Sciences w U-M (MNIMBS), a 4 115 974 USD sfinansuje prace w Ann Arbor z siedzibą w NanoBio Corporation, partnerze badawczym instytutu.

„Umowa ta pozwala nam opracować proces zastosowania naszej technologii nanoemulsji do prawie każdej formy antygenu. Uważamy, że ułatwi to szereg nowych szczepionek, a także ulepszy istniejące szczepionki” – mówi dr James R. Baker Jr. główny badacz grantu, dyrektor Michigan Nanotechnology Institute i Ruth Dow Doan profesor chorób wewnętrznych w UM. Jest także założycielem i dyrektorem generalnym NanoBio Corporation, w której posiada udziały finansowe.

Szczepionka nanoemulsyjna składa się z nanoemulsji i inaktywowanego patogenu lub białka pochodzącego z patogenu. Nanoemulsja działa jako adiuwant, składnik większości szczepionek, który wzmacnia odpowiedź immunologiczną na osłabiony lub częściowy patogen.

Nanoemulsje, technologia opracowana i opatentowana przez U-M i licencjonowana przez NanoBio Corporation, okazała się skutecznym środkiem wspomagającym.

W wielu wcześniejszych badaniach przedklinicznych na UM szczepionki oparte na nanoemulsji, podawane w nosie, okazały się nietoksyczne i wytwarzały silną odporność na grypę, wąglika, ospę, HIV i zapalenie wątroby typu B. NanoBio Corp. prowadzi obecnie fazę I badanie kliniczne donosowej szczepionki przeciw grypie opartej na nanoemulsji.

Zapisz Się

Skomentuj artykuł

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 5 =

Ciekawe

Johnson & Johnson

NAJNOWSZE

2021 – 2030 Przyszłość

NAJNOWSZE

Prawda o szczepieniach.

PRZEKRĘT

Oumuamua to statek OBCYCH

PRAWDA CZY FAŁSZ?

Życie po COVID-19

NAJNOWSZE

Microsoft Windows w naszym ciele.

ŚLEDZTWA

Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość

NAJNOWSZE

Przepustka Wolności

NAJNOWSZE

R e k l a m a pCloud Premium
R e k l a m a
Zapisz Się