Copyright © 2020. Made with love by Polski Przekret team. All Rights Reserved.

NAJNOWSZE

„Rząd naraża nas na chorobę i śmierć”.

Sygnał alarmu albo kartka w oknie – tak protestowano dzisiaj przeciwko majowym wyborom. “To próba generalna, wysyłamy władzy sygnał. Jeśli rząd dalej będzie chciał krótkowzrocznie ryzykować życie obywateli, będziemy podejmować kolejne działania. Nie odpuścimy” – zapowiada Bogumił Kolmasiak z Akcji Demokracji

Dzisiaj, 11 kwietnia 2020, tysiące osób w całej Polsce zaprotestowały uruchamiając charakterystyczny alarm lub wywieszając plakat ze słowami protestu.

„Tak duża mobilizacja trochę nas zaskoczyła” – mówi OKO.press Bogumił Kolmasiak z Akcji Demokracji. „Ludzie oderwali się od świątecznych przygotowań, znaleźli czas i odwagę, żeby zaprotestować, choć wywieszenie transparentu czy puszczenie alarm na balkonie przed sąsiadami może być trudne, trzeba się przełamać. To bardzo pozytywny sygnał”.

Udostępnij! #SygnałOstrzegawczy #PrzełóżmyWybory

Ponad 5 tys. osób wysłało dziś sygnał ostrzegawczy do rządu z jasnym żądaniem: #PrzełóżmyWybory. Ponad 150 osób już wysłało nam nagrania, prezentujemy część z nich. Dziękujemy Wolne sądy Ogólnopolski Strajk Kobiet Front Europejski Miasto Jest Nasze i Obserwatorium Wyborcze za współpracę! Dźwięk: copyc4t, FreeSound.org, Creative Commons

Posted by Akcja Demokracja on Saturday, 11 April 2020

Sygnał ostrzegawczy

„Miesiąc przed planowaną datą wyborów, w sobotę 11 kwietnia o godz. 13:00, wysyłamy rządowi wyraźny sygnał ostrzegawczy, że nie ma zgody na wybory w czasie epidemii. Sygnałem ostrzegawczym obywatelsko wprowadzamy stan klęski żywiołowej! Czas zająć się ratowaniem tego, co najważniejsze: życia i zdrowia oraz katastrofą ekonomiczną, której już doświadczają setki tysięcy ludzi! – pisze Akcja Demokracja.

Protest opatrzono hashtagami: #sygnałostrzegawczy i #przełóżmywybory. Chęć wzięcia udziału zadeklarowało na facebooku ponad tysiąc osób, drugie tyle było zainteresowanych. Na stronie Akcji Demokracji gotowość zgłosiło ponad 3 tys. osób. Skąd? Zewsząd.

„Dane z facebooka pokazują, że z tych, którzy deklarowali udział, 27 proc. było z Warszawy, 8 proc. z Krakowa, 4,5 proc. z Łodzi, 3,2 proc. z Poznania… Zgłaszali się też mieszkańcy z Białegostoku, Bielska-Białej, chętni znaleźli się w prawie każdym powiecie” – mówił Kolmasiak i ocenia, że odzew był zaskakująco duży.

Po trupach do wyborów

Tymczasem temat wyborów prezydenckich nie cichnie. Rząd wydaje się zdeterminowany, żeby do nich doprowadzić, choćby po wyborczych trupach. Kiedy jeden argument robi się odrobinę zbyt absurdalny, pojawia się nowy – równie nieprzekonywujący. Zróbmy mały przegląd.

  • zasłaniano się konstytucją – że terminy są już ustalone, nie można ich ruszać (choć wprowadzanie na krótko przed terminem zmian, takich jak głosowanie korespondencyjne, Konstytucję narusza) lub, że Konstytucja nie daje wyboru, chociaż daje;

Zapisz Się

Skomentuj artykuł

Zostaw wiadomość

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 × 2 =

Ciekawe

Oumuamua to statek OBCYCH

PRAWDA CZY FAŁSZ?

Życie po COVID-19

NAJNOWSZE

Microsoft Windows w naszym ciele.

ŚLEDZTWA

Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość

NAJNOWSZE

Przepustka Wolności

NAJNOWSZE

Polacy zmęczeni obostrzeniami?

NAJNOWSZE

Szczepionka oraz masowa depopulacja ludzkości.

NAJNOWSZE

Giertych – Kulisy zatrzymania i gruba afera w tle.

PRZEKRĘT

R e k l a m a pCloud Premium
R e k l a m a
Zapisz Się