Copyright © 2020. Made with love by Polski Przekret team. All Rights Reserved.

NAJNOWSZE

Scenariusze przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego

Fundacja Rockefellera wspiera pracę, która poszerza możliwości i wzmacnia odporność na wyzwania społeczne, gospodarcze, zdrowotne i środowiskowe – potwierdzając swoją pionierską misję filantropijną od 1913 r., Polegającą na „promowaniu dobrobytu” ludzkości. Stosujemy synergiczne, strategiczne podejście, które kładzie duży nacisk na innowacyjne procesy i zachęca do nowych sposobów poszukiwania pomysłów, rozkładania silosów i zachęcania do interdyscyplinarnego myślenia.

Jednym z ważnych – i nowatorskich – elementów naszego zestawu narzędzi strategicznych jest planowanie scenariuszy, proces tworzenia narracji o przyszłości w oparciu o czynniki, które mogą wpłynąć na określony zestaw wyzwań i możliwości. Uważamy, że planowanie scenariuszy ma duży potencjał do wykorzystania w filantropii do identyfikowania unikalnych interwencji, symulowania i ćwiczenia ważnych decyzji, które mogą mieć głębokie implikacje, oraz podkreślania wcześniej nieodkrytych obszarów połączenia i skrzyżowania. Co najważniejsze, poprzez zapewnienie struktury metodologicznej, która pomaga nam skoncentrować się na tym, czego nie wiemy – zamiast tego, co już wiemy – planowanie scenariuszy pozwala nam skuteczniej osiągać wpływ. Wyniki naszego pierwszego planowania scenariuszy pokazują prowokujące i angażujące badanie roli technologii i przyszłości globalizacji, jak zobaczycie na kolejnych stronach.

 

Ten raport jest kluczową lekturą dla każdego, kto jest zainteresowany kreatywnym rozważeniem wielu rozbieżnych sposobów ewolucji naszego świata. Iskry wglądu inspirujące te narracje – wraz z ich implikacjami dla filantropii jako całości – powstały dzięki nieocenionej współpracy przedstawicieli stypendystów, ekspertów zewnętrznych i pracowników Fundacji Rockefellera. Szczególnie dziękuję Peterowi Schwartzowi, Andrew Blau i całemu zespołowi w Global Business Network, którzy pomogli nam przeprowadzić nas przez ten stymulujący i energetyzujący proces Kierownikiem Fundacji Rockefellera jest nasza jednostka badawcza, która analizuje pojawiające się zagrożenia i szanse oraz wyobraża sobie, jak reagować na skomplikowany, szybko zmieniający się świat wokół nas. Ta skierowana na zewnątrz funkcja wywiadowcza przyjmuje przekrojowy sposób myślenia, który syntetyzuje i integruje wiedzę, która przyspiesza naszą zdolność do działania szybciej i skuteczniej. Pomógł także ukształtować i zbudować pojęcie „przewidywania na rzecz biednych”, które jest zobowiązane do stosowania przyszłościowych narzędzi i technik w celu poprawy życia biednych i wrażliwych populacji na całym świecie. Mam nadzieję, że ta publikacja wyjaśnia dokładnie, dlaczego moja koledzy i ja jesteśmy bardzo podekscytowani obietnicą wykorzystania planowania scenariuszy do opracowania solidnych strategii i zaoferowania odświeżającego spojrzenia na przyszłe możliwości. Czekamy na Twoje opinie.

[pdf-embedder url=”https://polskiprzekret.com/wp-content/uploads/2020/04/Scenarios-for-the-Future-of-Technologya.pdf”]

Dokument planu wojennego NASA

[pdf-embedder url=”https://polskiprzekret.com/wp-content/uploads/2020/04/01-nasa-thefutureof-war-2-up.pdf”]

Ciche bronie do cichych wojen

[pdf-embedder url=”https://polskiprzekret.com/wp-content/uploads/2020/04/SILENT-WEAPONS-for-QUIET-WARS.pdf” title=”SILENT WEAPONS for QUIET WARS”]

Zapisz Się

Skomentuj artykuł

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + czternaście =

Ciekawe

Johnson & Johnson

NAJNOWSZE

2021 – 2030 Przyszłość

NAJNOWSZE

Prawda o szczepieniach.

PRZEKRĘT

Oumuamua to statek OBCYCH

PRAWDA CZY FAŁSZ?

Życie po COVID-19

NAJNOWSZE

Microsoft Windows w naszym ciele.

ŚLEDZTWA

Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość

NAJNOWSZE

Przepustka Wolności

NAJNOWSZE

R e k l a m a pCloud Premium
R e k l a m a
Zapisz Się