Copyright © 2020. Made with love by Polski Przekret team. All Rights Reserved.

NAJNOWSZE

Sieć 5G – wpływ na zdrowie

Sieć 5G ma być wprowadzona na całym świecie. Może mieć tragiczny wpływ na zdrowie
Lata badań wykazały, że związek pomiędzy sygnałem telefonicznym, a powstawaniem raka jest znikomy. Jednak wszystko może się niedługo zmienić. Wprowadzenie sieci 5G zaczyna budzić niepokój.

Co to jest sieć 5G?
Sieć 5G to skrót oznaczający sieć telekomunikacyjną piątej generacji. Zgodnie z założeniami ma być szybsza i stabilniejsza od dotychczasowo przyjętych standardów, dzięki czemu więcej urządzeń będzie mogło w niej działać. Jej wprowadzenie zdaje się być niezbędne, by więcej osób mogło korzystać z sieci przy rozsnącej ilości urządzeń elektrycznych.

Zagrożenia związane z 5G
Związek pomiędzy sygnałami z których korzystają telefony komórkowe, a powstawaniem raka zapewne nigdy nie zostanie do końca rozstrzygnięty. Opinii tyle, ilu ludzi. Jednak ostatnie coraz częściej podawane informacje, o wprowadzaniu rewolucyjnej sieci 5G budują napięcie. Powstały już pewne teorie o jej szkodliwości.
Sieć 5G może korzystać z nowego rodzaju fal, które potencjalnie mogą mieć wpływ na rozwój nowotworów w organizmie człowieka. Dogłębny raport w The Nation rzuca nowe światło na sprawę. Część raportu zaczyna się krótką historią “walki” między stroną naukową a firmami telekomunikacyjnymi, o wpływ fal radiowych na zdrowie.

“Branża sieci bezprzewodowych próbowała zmniejszyć obawy związane z bezpieczeństwem użycia telefonów komórkowych, a Federalna Komisja Łączności podążyła, za jej przykładem. W 1996 r. ustaliła poziomy bezpieczeństwa telefonów komórkowych oparte na “określonej szybkości wchłaniania” lub w skrócie SAR.
Telefony muszą mieć SAR o wartości 1,6 wata lub mniej na kilogram masy ciała człowieka. W 2013 roku Amerykańska Akademia Pediatrii poinformowała FFC, że jej wytyczne nie uwzględniają wyjątkowej podatności na zagrożenia i wzorców użycia dla kobiet w ciąży oraz dzieci. FCC odmówiło dalszej aktualizacji swoich standardów”, czytamy w raporcie The Nation.
To jeszcze nic takiego, ale wzięcie pod uwagę sieci 5G może całkowicie zmienić sprawę. Przemysł telekomunikacyjny jest zdeterminowany, by doprowadzać internet na całym świecie. I to pomimo ryzyka masywnego zwiększenia promieniowania wytwarzanego przez fale radiowe.

Głównie dlatego, że fale sieci 5G można przesyłać tylko na krótkich dystansach. To prowadzi do ogromnego zagęszczenia odbiorników o wielkości pudełka na pizzę, które będą instalowane mniej więcej co 75 metrów, aby zapewnić łączność. Jak mówi treść raportu, będzie to wymagać instalacji milionów nowych anten w samych Stanach Zjednoczonych. Ludzie będą się dosłownie kąpać w silnym promieniowaniu.
Podczas, gdy aktualnie stosowane rozwiązania mogą mieć niewielką szkodliwość dla człowieka, takie zwiększenie częstotliwości montowanych odbiorników i nadajników sygnału może być już zagrożeniem dla ludzi. Chociaż naukowcy nie chcą podpisać się pod tą teorią, to uznają ją za możliwy scenariusz.
Cały raport znajdziecie na portalu The Nation.

Zapisz Się

Skomentuj artykuł

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 − 10 =

Ciekawe

Johnson & Johnson

NAJNOWSZE

2021 – 2030 Przyszłość

NAJNOWSZE

Prawda o szczepieniach.

PRZEKRĘT

Oumuamua to statek OBCYCH

PRAWDA CZY FAŁSZ?

Życie po COVID-19

NAJNOWSZE

Microsoft Windows w naszym ciele.

ŚLEDZTWA

Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość

NAJNOWSZE

Przepustka Wolności

NAJNOWSZE

R e k l a m a pCloud Premium
R e k l a m a
Zapisz Się