Copyright © 2020. Made with love by Polski Przekret team. All Rights Reserved.

PRZEKRĘT

“Wasze ulice – Nasze kamienice” jest faktem od dawna

Aurec Capital kupił inwestycję ‘Puławska 186’ za ponad 100 mln zł
Aurec Capital Poland za ponad 100 mln zł kupił od Matexi Polska inwestycję “Puławska 186”, w której powstanie ponad 200 mieszkań przeznaczonych na wynajem, podała spółka JLL, która doradzała inwestorowi przy zakupie nieruchomości.

Zlokalizowana na warszawskim Mokotowie inwestycja przy ul. Puławskiej 186 jest kolejną nieruchomością, która zasili budowany pod marką LivUp portfel mieszkań na wynajem. Inwestor jest właśnie w trakcie finalizacji prac przy projekcie Jagiellońska 36, a blisko 90 lokali znajdujących się na warszawskiej Pradze Północ trafi na rynek najmu już jesienią br., poinformowano.


“Nasza strategia zakłada wybór lokalizacji, które będą atrakcyjne pod względem komunikacyjnym i zapewnią łatwy dostęp do głównych centrów biznesowych miasta. Staramy się również, by budynki, w które inwestujemy były osadzone w istniejącej i dobrze funkcjonującej lokalnej tkance miejskiej, którą poprzez naszą działalność chcemy współtworzyć. Wierzymy w potencjał rozwoju tego sektora w Polsce. Naszym celem jest zbudowanie portfela kilku tysięcy mieszkań w największych polskich miastach, a ta transakcja jest kolejnym krokiem na drodze realizacji tego celu. Umacnia także naszą pozycję jako wiodącego operatora na warszawskim rynku PRS” – powiedział dyrektor zarządzający Aurec Capital Poland Roee Shamir, cytowany w komunikacie.

Podobnie jak w przypadku wcześniejszych transakcji tego typu, również “Puławska 186” została zakupiona w modelu forward funding, co oznacza, że nabywca nieruchomości jest jednocześnie stroną finansującą proces inwestycyjny. Całość przedsięwzięcia od strony deweloperskiej aż do jego zakończenia na przełomie lat 2021/22 prowadzona będzie natomiast przez Matexi Polska, podkreślono.
Spółka ma już doświadczenie w tego typu współpracy, zdobyte przy realizacji na rzecz Catella RE inwestycji Pereca 11 na warszawskiej Woli – pierwszego budynku przeznaczonego na rynek najmu instytucjonalnego zakupionego przez zagraniczny fundusz, podano także.

“Międzynarodowi inwestorzy muszą działać w modelu build-to rent, bo brakuje gotowych portfeli o odpowiedniej skali, które mogłyby stać się przedmiotem transakcji. Potrzebują jednak znajomości specyfiki lokalnego rynku, którą może zapewnić współpraca z rodzimym partnerem. Dysponują przy tym solidnym zapleczem kapitałowym, które zapewnia lokalnemu partnerowi zabezpieczenie działalności operacyjnej. Ścieżki takiej współpracy mogą być dwie. Może się to odbywać za pośrednictwem lokalnie zbudowanej, pozostającej w rękach inwestora platformy, obsługującej wszystkie etapy inwestycyjne lub poprzez współpracę z firmami deweloperskimi na etapie realizacji projektów oraz operatorami obsługującymi proces ich komercjalizacji. Pierwsze zrealizowane w tym modelu inwestycje pokazują, że dla obu stron współpraca taka może być bardzo korzystna” – powiedział dyrektor działu inwestycji mieszkaniowych JLL Maximilian Mendel, również cytowany w komunikacie.

Od strony prawnej w transakcji udział brały kancelarie: Baker & McKenzie działając na rzecz sprzedającego oraz Dentons Europe Dąbrowski i Wspólnicy po stronie kupującego.

Zapisz Się

Skomentuj artykuł

Zostaw wiadomość

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 − 1 =

Ciekawe

2021 – 2030 Przyszłość

NAJNOWSZE

Prawda o szczepieniach.

PRZEKRĘT

Oumuamua to statek OBCYCH

PRAWDA CZY FAŁSZ?

Życie po COVID-19

NAJNOWSZE

Microsoft Windows w naszym ciele.

ŚLEDZTWA

Nowy Porządek Świata. Horror, który czeka ludzkość

NAJNOWSZE

Przepustka Wolności

NAJNOWSZE

Polacy zmęczeni obostrzeniami?

NAJNOWSZE

R e k l a m a pCloud Premium
R e k l a m a
Zapisz Się